Ostatnie galerie:
Monodram w wykonaniu Mirosława Wasiewicza oparty na powieści „Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza oraz dwa świetne koncerty złożyły się na program tegorocznego „Apetytu na Gombrowicza”. Nieskromnie napiszemy, że chyba udało nam się trafić w Wasze gusta: publiczność dopisała, zabawa była świetna.
Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią znów udało nam się spotkać z przyjaciółmi Muzeum. To dzięki nim mogliśmy (wykorzystując przerwy między obostrzeniami) organizować duże i ważne wydarzenia i rozwijać przedsięwzięcia obliczone na wiele lat, w tym Nagrodę Gombrowicza czy Gombrowiczowskie muzeum w Vence.
Muzeum Witolda Gombrowicza jak co roku Noc Muzeów zorganizowało... o jedną noc wcześniej. W piątek, trzynastego maja we Wsoli odbył się recital Barbary Wrońskiej - wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Wcześniej z czytelnikami spotkał się Robert Utkowski. Wiersze z jego tomu „Inny stan skupienia” czytał Stanisław Biczysko. Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
Fotorelacja z wydarzenia w obiektywie Dominika Musiałka.
Rozmowę z Barbarą Sadurską, autorką "Mapy" nagrodzonej w V edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza poprowadził Michał Nogaś. Wydarzenie odbyło się w ramach festiwalu literackiego "Opętani Literaturą" - Prolog. Fot. Dominik Musiałek.
Fotogaleria krótkiej i kameralnej uroczystości wręczenia Nagrody Gombrowicza 2020, którą poprowadził Michał Nogaś. Uroczystość dopełnił koncert Gaby Kulki. Wydarzenie odbyło się w ramach festiwalu literackiego "Opętani Literaturą" - Prolog. Fot. Dominik Musiałek.
Na początku jesieni zaprosiliśmy na słoneczne jamajskie rytmy, okraszone jazzem i bluesem.
Noc Muzeów 2018 rozpoczęliśmy od fragmentów Dziennika Witolda Gombrowicza, które przeczytał Michał Węgrzyński. Potem zagrała Hańba!
Zespół Mikromusic, Joanna Trzepiecińska oraz Sebastian Cybulski z monodramem „Pewniak”, to artyści, którzy wstąpili podczas Apetytu na Gombrowicza 2018 .
Gerard Edery, pieśniarz inspirujący się folklorem z różnych stron świata, gitarzysta, kompozytor, znawca muzyki etnicznej i filmowej zaprezentował pieśni sefardyjskie oraz utwory filmowe.
Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego