Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwiękObraz (2019)

Dobrego roku! (2019-12-23)

Zobacz wszystkie (1)

W świątecznym klimacie (2019-12-08)

Najpiękniejsze tradycyjne kolędy, jak i współczesne kołysanki i pastorałki zaśpiewała we Wsoli Joanna Trzepiecieńska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie.

Zobacz wszystkie (9)

Nagrodzony "półwieczny" (2019-10-03)

Prezentujemy trzy nagrodzone prace w konkursie na plakat „Gombrowicz półwieczny”. Pierwszą nagrodę zdobył Marcin Władyka, drugą argentyński team El Fantasma de Heredia (Anabella Salem i Gabriel Mateu), zaś trzecią Krzysztof Iwański. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli przy współudziale Muzeum Plakatu w Wilanowie. Bezpośrednim pretekstem ogłoszenia konkursu była pięćdziesiąta rocznica śmierci Witolda Gombrowicza.

Zobacz wszystkie (3)

Olga Hund z Nagrodą im. W. Gombrowicza (2019-09-15)

Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Zobacz wszystkie (8)

„Sąd nad Nagrodą Nobla” (2019-09-13)

W dyskusji o sensie i znaczeniu nagród literackich, a także o tym dlaczego literacki Nobel nie oddał się Gombrowiczowi wzięli udział: Małgorzata Smorąg-Goldberg, Justyna Sobolewska, Olaf Kühl, Leonard Neuger. Moderator: Janusz Margański. Rozmowa odbyła się w zabytkowym budynku radomskiego Sądu Okręgowego. Wydarzenie odbyło się w ramach festiwalu „Opętani Literaturą”

Zobacz wszystkie (4)

Wykład prof. Piotra Śliwińskiego (2019-09-07)

Prezentujemy galerię zdjęć z wykładu prof. Piotra Śliwińskiego. Spotkanie poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza odbyło się w ramach festiwalu "Opętani Literaturą" towarzyszącego czwartej edycji Nagrody Literackiej im. W. Gombrowicza. Zdjęcia wykonała Marta Trojanowska.

Zobacz wszystkie (10)

Spotkanie z Dorotą Segdą (2019-09-07)

W tym roku, w ramach festiwalu Opętani Literaturą fragmenty "Opętanych" W. Gombrowicza czytała Dorota Segda. Z aktorką - o teatrze, aktorstwie i poezji - rozmawiał Piotr Kłoczowski. Prezentujemy kilka zdjęć z tego spotkania (foto: Ewa Witkowska).

Zobacz wszystkie (9)

Vence. Zobaczyć ciszę (2019-07-19)

W Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oglądać można wystawę fotografii Cédrica Fioretti "Vence. Zobaczyć ciszę". Cédric Fioretti fotografując miasto, w którym ostatnie lata swojego życia spędził Witold Gombrowicz, stara się uchwycić zmaganie mroku z jasnością, światła z czernią. W galerii prezentujemy wybrane prace artysty. Wystawę można oglądać we Wsoli do końca roku.

Zobacz wszystkie (12)

Apetyt na Gombrowicza (2019-06-15)

Smakowity monodram "Kocham Bałtyk" Agnieszki Przepiórskiej, filmowe przeboje Dwudziestolecia Międzywojennego podlane rock'n'rollowym sosem w aranżacjach zespołu BODO, a na deser "Muniek i Przyjaciele", czyli Muniek Staszczyk akustycznie - takie dania serwowało Muzeum we Wsoli podczas tegorocznego Apetytu na Gombrowicza. Były także "przekąski" dla dzieci - gry i zabawy, szczudlarze i kolorowe mydlane bańki. Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Zobacz wszystkie (21)

Noc Muzeów u Gombrowicza (2019-05-17)

LESKI z zespołem zagrali w Muzeum Witolda Gombrowicza w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. Koncert chyba bardzo przypadł Państwu do gustu, bo artyści, wywoływani oklaskami, kilkakrotnie bisowali. Dziękujemy za liczną obecność, polecamy się na przyszłość. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia. Autorem fotografii jest Dominik Musiałek.

Zobacz wszystkie (9)

 1 2 > 

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN