Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwiękObraz (2018)

Ferency i Pilch. Wyjątkowy spektakl we Wsoli (2018-12-02)

Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz wystąpili 2 grudnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spektakl „Dziennik przebudzenia”, oparty na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha jest taki, jak życie: wysokie płynnie łączy się z niskim, radość ze smutkiem, zabawne anegdoty z przejmującą potrzebą kontaktu z drugim człowiekiem. Słowem: to artystyczne zderzenie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu. Zabawny, barwny i inteligentny styl pisania Pilcha został mistrzowsko przeniesiony na scenę przez Adama Ferencego, który jest także reżyserem spektaklu. Przedstawienie pokazane zostało w ramach cyklu „Słowo i reszta” współorganizowanego przez Fundację Instytut Gombrowiczowski oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Cykl dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz wszystkie (9)

Ginczanka. Żar–Ptak/Fire-Bird (2018-11-25)

Kamilla Baar-Kochańska przypominała w Muzeum Witolda Gombrowicza wiersze i postać Zuzanny Ginczanki, poetki dwudziestolecia międzywojennego. Jeszcze kilkanaście lat temu twórczość tej poetki była znana niewielkiej grupie osób. Dziś stopniowo przywracana jest szerszemu gronu czytelników. Prezentujemy galerię zdjęć z tego spektaklu.

Zobacz wszystkie (12)

BÓG HONOR SYNCZYZNA (2018-11-11)

BÓG HONOR SYNCZYZNA - pod takim tytułem odbyła się debata, którą poprowadził Jerzy Sosnowski, a jego współrozmówcami byli ojciec Tomasz Dostatni oraz Janusz Opryński. Tematem dyskusji był współczesny patriotyzm, a punktem wyjścia Gombrowiczowska opozycja Ojczyzny i Synczyzny.

Zobacz wszystkie (5)

Nahorny Trio koncert (2018-10-14)

Włodzimierz Nahorny, Mariusz Bogdanowicz i Piotr Biskupski zagrali świetny koncert w Muzeum Witolda Gombrowicza. Artyści wykonali utwory przygotowane na nową płytę: "Okruchy Dzieciństwa - Ballad Book", która będzie wydana jeszcze w tym roku.

Zobacz wszystkie (12)

Opętani Literaturą 2018 (2018-09-25)

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z festiwalu Opętani Literaturą 2018 oraz Gali wręczenia Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Zdjęcia: Aleksandra Gąsowska

Zobacz wszystkie (119)

Marcin Wicha laureatem Nagrody Gombrowicza 2018 (2018-09-09)

Laureatem nagrody za debiut prozatorski im. Witolda Gombrowicza w roku 2017 został pan Marcin Wicha za książkę pt. "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Ta niezwykła książka jest próbą przepracowania żałoby po śmierci matki autora.

Zobacz wszystkie (7)

Pieśni wygnanych i piosenki filmowe (2018-07-06)

Gerard Edery, pieśniarz inspirujący się folklorem z różnych stron świata, gitarzysta, kompozytor, znawca muzyki etnicznej i filmowej zaprezentował pieśni sefardyjskie oraz utwory filmowe.

Zobacz wszystkie (3)

Apetyt na Gombrowicza 2018 (2018-06-17)

Zespół Mikromusic, Joanna Trzepiecińska oraz Sebastian Cybulski z monodramem „Pewniak”, to artyści, którzy wstąpili podczas Apetytu na Gombrowicza 2018 .

Zobacz wszystkie (13)

Noc Muzeów 2018 (2018-05-18)

Noc Muzeów 2018 rozpoczęliśmy od fragmentów Dziennika Witolda Gombrowicza, które przeczytał Michał Węgrzyński. Potem zagrała Hańba!

Zobacz wszystkie (5)

Wydawnictwo Dwie Siostry (2018-05-08)

Gościliśmy we Wsoli zdobywcę prestiżowego tytułu Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku!

Zobacz wszystkie (27)

 1 2 > 

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN