Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwiękObraz (2018)

Ferency i Pilch. Wyjątkowy spektakl we Wsoli (2018-12-02)

Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz wystąpili 2 grudnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spektakl „Dziennik przebudzenia”, oparty na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha jest taki, jak życie: wysokie płynnie łączy się z niskim, radość ze smutkiem, zabawne anegdoty z przejmującą potrzebą kontaktu z drugim człowiekiem. Słowem: to artystyczne zderzenie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu. Zabawny, barwny i inteligentny styl pisania Pilcha został mistrzowsko przeniesiony na scenę przez Adama Ferencego, który jest także reżyserem spektaklu. Przedstawienie pokazane zostało w ramach cyklu „Słowo i reszta” współorganizowanego przez Fundację Instytut Gombrowiczowski oraz Muzeum Witolda Gombrowicza. Cykl dofinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz wszystkie (9)

Ginczanka. Żar–Ptak/Fire-Bird (2018-11-25)

Kamilla Baar-Kochańska przypominała w Muzeum Witolda Gombrowicza wiersze i postać Zuzanny Ginczanki, poetki dwudziestolecia międzywojennego. Jeszcze kilkanaście lat temu twórczość tej poetki była znana niewielkiej grupie osób. Dziś stopniowo przywracana jest szerszemu gronu czytelników. Prezentujemy galerię zdjęć z tego spektaklu.

Zobacz wszystkie (12)

Nahorny Trio koncert (2018-10-14)

Włodzimierz Nahorny, Mariusz Bogdanowicz i Piotr Biskupski zagrali świetny koncert w Muzeum Witolda Gombrowicza. Artyści wykonali utwory przygotowane na nową płytę: "Okruchy Dzieciństwa - Ballad Book", która będzie wydana jeszcze w tym roku.

Zobacz wszystkie (12)

Opętani Literaturą 2018 (2018-09-25)

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z festiwalu Opętani Literaturą 2018 oraz Gali wręczenia Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Zdjęcia: Aleksandra Gąsowska

Zobacz wszystkie (119)

Wydawnictwo Dwie Siostry (2018-05-08)

Gościliśmy we Wsoli zdobywcę prestiżowego tytułu Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku!

Zobacz wszystkie (27)

Koncert Moniki Borzym (2018-05-07)

Artystka zaśpiewała utwory ze swojej płyty Back To The Garden - autorskie interpretacje piosenek Joni Mitchell. Towarzyszyli jej: Tomasz Krawczyk – gitara, Andrzej Święs – kontrabas.

Zobacz wszystkie (9)

Wydawnictwo Literatura (2018-04-24)

Tak wyglądało spotkanie z panią Wiesławą Jędrzejczyk - redaktor naczelną Wydawnictwa Literatura.

Zobacz wszystkie (22)

Widnokrąg (2018-03-20)

19 marca odbyło się kolejne spotkanie dla najmłodszych miłośników dobrej literatury.

Zobacz wszystkie (16)

Nasze książki (2018-03-07)

Specjalnie dla najmłodszych czytelników!

Zobacz wszystkie (13)

Mikromusic (2018-02-26)

Odwiedzili nas w niedzielę, 25 lutego. Pałac pękał w szwach. Ponad trzysta osób delektowało się krystalicznie czytym głosem Natalii Grosiak i oryginalnym brzmieniem gitar Dawida Korbaczyńskiego i Roberta Szydło.

Zobacz wszystkie (24)

 1 2 > 

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN