Muzeum realne : Gombrowicz

Muzeum realneMY O NIM, czyli ekspozycja

Ekspozycja stała zatytułowana została: „JA, Witold Gombrowicz”.
Koncepcja i scenariusz: Jolanta Pol.
Projekt graficzny: Adam Orlewicz.
Aranżacja: Pracownia Technik Scenograficznych „Tryktrak”.

Zaaranżowana została w czterech przestrzeniach wystawienniczych: kawiarnia „Ferdydurke” (dawny pokój Witolda), sala polska, hol (kolekcja przedmiotów osobistych) oraz sala argentyńsko-europejska.
Oparta jest na narracji biograficznej: umożliwia obejrzenie dokumentów, fotografii, korespondencji, maszynopisów, rękopisów oraz pierwodruków dzieł z poszczególnych okresów życia Witolda Gombrowicza.
Istotną częścią ekspozycji są wyimki z utworów pisarza: „Dziennika 1953-1969”, „Wspomnień polskich”, „Testamentu. Rozmów z Dominique de Roux”, „Biografii” (L’Herne, 1971), sprawiające, iż MWG jest także „muzeum do czytania”. Ważnym uzupełnieniem ekspozycji są projekcje multimedialne autorstwa Anny Paź oraz dokument w reżyserii Andrzeja Wolskiego „Witold Gombrowicz 1904-1969”.
Do dyspozycji zwiedzających oddajemy też dwie sale użytkowe: konferencyjno - wystawienniczą oraz czytelnię.

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

• Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN