Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwiękObraz

Ostatnie galerie:

Pisarz i krytyk (2016-03-06)

„Pisarz i krytyk” to nowy cykl rozmów o literaturze, organizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 marca: z Łukaszem Orbitowskim, tegorocznym laureatem Paszportu „Polityki” rozmawiała Justyna Sobolewska, krytyczka literacka i dziennikarka tego tygodnika.

Zobacz wszystkie (7)

Inauguracja Nagrody Literackiej za nami (2015-09-28)

W sobotę, 26 września w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli członkowie kapituły odebrali powołania z rąk Rity Gombrowicz oraz Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia.

Zobacz wszystkie (22)

"Trzeba marzyć" galeria zdjęć (2015-10-18)

Niemal 200 osób uczestniczyło w koncercie "Trzeba marzyć...". Anna Stankiewicz zaśpiewała piosenki Jonasza Kofty i Jana Wołka, akompaniowali jej prawdziwi mistrzowie: na gitarze Janusz Strobel (autor muzyki do tekstów) oraz Andrzej Jagodziński przy fortepianie i akordeonie.

Zobacz wszystkie (6)

Andrzej Poniedzielski recital (2015-09-04)

Blisko czterysta osób, plener, estrada przed pałacem i Andrzej Poniedzielski - świetny jak zawsze. A może nawet jeszcze lepszy. Zapraszamy do oglądania zdjęć z recitalu.

Zobacz wszystkie (16)

Apetyt na Gombrowicza nocą (2015-05-15)

Kilka zdań podsumowania i sporo zdjęć, czyli "Apetyt na Gombrowicza nocą" za nami.

Zobacz wszystkie (37)

Spotkanie Przyjaciół (2015-04-24)

Piąte już spotkanie przyjaciół Muzeum Witolda Gombrowicza odbyło się w kwietniu 2015 r. Darczyńcy i dobrodzieje muzeum przyjechali do Wsoli, by odebrać statuetki autorstwa Jerzego Dobrzańskiego i inne pamiątkowe wyróżnienia, nawiązujące do jednej z Gombrowiczowskich pasji – szachów.

Zobacz wszystkie (20)

Joanna Kucharczyk Quartet (2015-04-25)

Młodzi, utalentowani, wrażliwi i już doceniani - „Joanna Kucharczyk Quartet” zagrali we Wsoli w sobotę, 25 kwietnia. Muzeum Witolda Gombrowicza artyści wykonali piosenki ze swojej płyty „More”, a repertuar wzbogacili utworami Przybory i Wasowskiego.

Zobacz wszystkie (10)

Gombrowicz i historia (2015-04-08)

Dyskusja „Gombrowicz i historia” to pierwsze z cyklu wydarzeń towarzyszących premierze „Operetki”, przygotowanej przez Warszawską Operę Kameralną. Spotkanie odbyło się we Wsoli 8 kwietnia.

Zobacz wszystkie (4)

Fotorelacja: koncert Basi Stępniak-Wilk (2015-03-29)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu Basi Stępniak-Wilk.

Zobacz wszystkie (15)

Recital Grzegorza Bukały- galeria (2015-03-01)

Blisko 170 osób uczestniczyło w koncercie Grzegorza Bukały. Artysta zaspiewał dwadzieścia utworów, w tym m.in. słynną "Piosenkę starych kochanków" Brela, "Francois Villon" Okudżawy oraz "Wariacje na temat skrzypka Herzowicza" z repertuaru Wałów Jagiellońskich.

Zobacz wszystkie (8)

Zobacz galerie z lat:

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN