WydarzeniaNowicki mówi Twardowskiego

2014-03-30
Muzeum Witolda Gombrowicza pokazało nieznaną szerzej twarz (a może i gębę) wybitnego aktora Jana Nowickiego. We Wsoli zaprezentował on spektakl literacko-muzyczny „Z obłoków na ziemię”, złożony z tekstów Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego, Karola Wojtyły.

Spektakl współtworzyła oryginalna muzyka jazzowa autorstwa Marka Stryszowskiego i Cezarego Chmiela, którzy wraz z Tomaszem Kudykiem towarzyszyli na scenie Janowi Nowickiemu.

Ten wieczór zaskoczył naszą publiczność podwójnie: legendarny aktor najmniej znany jest właśnie jako interpretator poezji o tematyce religijnej, a tematyka ta w przestrzeni Muzeum Witolda Gombrowicza zabrzmiała tak mocno bodaj po raz pierwszy.

Dobry spektakl, łączący aktorstwo najwyższej próby z interesującą muzyką  w świetnym wykonaniu. „Z obłoków na ziemię” grany jest z powodzeniem od kilku lat, nie tylko na polskich scenach, ale także w RPA, USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii.

fot. Dominik Musiałek