Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / Filmcz.1/4 Spotkanie z Jorge Lavellim

Pół wieku po światowej prapremierze ?Ślubu", z reżyserem spektaklu Jorge Lavellim w Muzeum Witolda Gombrowicza rozmawiał Janusz Majcherek, znany krytyk i teatrolog.

Rozmowie towarzyszyły fragmenty spektaklu w reżyserii Lavelliego. Zapis spektaklu otrzymaliśmy od pani Rity Gombrowicz.
Dodatkowo swoją obecnością zaszczyciła nas p. Patricia Salas, Minister Plenipotentiary Chargé d'affaires Ambasady Argentyny w Polsce, a także Klementyna Suchanow, współredaktorka oczekiwanego "Kronosa"!
Spotkanie odbyło się 16 maja 2013 r., było pierwszym z cyklu "Powrót Gombrowicza". Cykl ten przypomina o 50. rocznicy powrotu pisarza z emigracji argentyńskiej do Europy