WydarzeniaZEROVA – takiego Gombrowicza jeszcze nie znacie

2014-11-30
Co się odwlecze, to i tak… wybrzmi. W niedzielę 30 listopada w Muzeum Witolda Gombrowicza odbył się koncert białostockiej grupy ZEROVA, która miała wystąpić we Wsoli we wrześniu w ramach projektu „Gombrowicz rusza (w) świat”.

We wrześniu muzycy nie mogli przyjechać do Wsoli z powodów osobistych. Warto było czekać na nich nie tylko ze względu na wysoki poziom artystyczny grupy, ale także ze względu na niezwykle oryginalny pomysł odczytania tekstów Gombrowicza poprzez oryginalne aranżacje na elektroniczne instrumentarium.

Projekt muzyczno-literacki ZEROWEJ uzyskał akceptację Rity Gombrowicz - to ona zwróciła naszą uwagę na ten niecodzienny pomysł artystyczny, który zaowocował wydaniem płyty, promowanej między innymi przez Program III Polskiego Radia.

Po koncercie muzycy i publiczność świętującej niedawno 80 urodziny Ricie Gombrowicz śpiewająco życzyli stu lat.

www.youtube.com/watch