Wydarzenia"Gombrowicz rusza (w) świat" część II

2014-09-21
Drugie spotkanie z cyklu „Gombrowicz rusza (w) świat”, którym MWG przypomniało o 75 rocznicy wyjazdu Gombrowicza z Polski oraz 110 rocznicy urodzin pisarza.

Konstrukcja tego wydarzenia teatralno-muzycznego była podobna do części pierwszej. Mariusz Bonaszewski zaprezentował monolog zaczerpnięty z opartego na tekstach Gombrowicza „Błądzenia”, legendarnego spektaklu w reżyserii Jerzego Jarockiego, a potem usłyszeliśmy koncert piosenki z tekstem w wykonaniu Dominika Barabas Band, młodej i niezwykle utalentowanej artystki, laureatki wielu przeglądów piosenki z dobrym, literackim tekstem.

Projekt "Gombrowicz rusza (w) świat" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

fot. Eliza Szwede