WydarzeniaApetyt na Gombrowicza 2012

2012-06-15
Kolejna edycja dwudniowego plenerowego pikniku organizowanego przez MWG i Gminę Jedlińsk.

Na program pikniku artystycznego złożyły się:

Plenerowy koncert Gaby Kulki – pianistki, wokalistki i autorki tekstów, wielokrotnie nagradzanej w przeglądach piosenek, a przez rynek muzyczny docenionej po wydaniu płyty „Hat, Rabitt”. Gaba Kulka w 2009 r. została nominowana do Paszportu Polityki, a rok później uhonorowana Fryderykiem w kategorii „Wokalista roku”.
Plenerowy spektakl „Zmysły” Teatru A3, łączący wiele teatralnych tradycji, o których aktorzy opowiedzieli podczas multimedialnego wykładu w pałacu. Wykład ten prezentowany jest na stałe w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Koncert zespołu Amok w składzie: Agnieszka Judycka, Monika Węgiel i Katarzyna Dąbrowska, prowadzonego przez Janusza Bogackiego. Śpiewające aktorki z „Amoku” szerokiej publiczności znane są z serialu „Na dobre i na złe”, a warszawskim widzom z Teatru Współczesnego, z którym są związane. We Wsoli zaprezentowały utwory ze swojej debiutanckiej płyty.
Program uzupełniły: pojedynek na miny z Michałem Budziszem, radomskim kabareciarzem oraz pojedynki szachowe z dr Arkadiuszem Kądzielą, szachistą i sędzią szachowym.

fot. Eliza Szwede