Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaAna śpiewa Poświatowską. Koncert u Gombrowicza

2023-03-19
Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 19 marca, na wyjątkowy koncert. We Wsoli będzie można posłuchać wierszy Haliny Poświatowskiej w muzycznym wykonaniu Any Andrzejewskiej. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Halina Poświatowska to jedna z najważniejszych polskich poetek drugiej połowy XX wieku. Nie reprezentowała żadnej szkoły czy nurtu. Była pisarką samodzielną, korzystała z różnych źródeł inspiracji. Jej twórczość to poznawanie samej siebie, konfrontacja z tym co nieuchronne, przemijanie i rozpad, bliskość i tęsknota, miłość i śmierć, ale też przeświadczenie o obojętności świata w oczekiwaniu na wypełnienie się przeznaczenia. Piękna dziewczyna tańcząca ze śmiercią – tak bywa czasem określana.
W Muzeum Witolda Gombrowicza wiersze Poświatowskiej zaśpiewa Ana Andrzejewska, charyzmatyczna wokalistka o niezwykłej barwie głosu i wielkiej wrażliwości estetycznej. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na specjalizacji: wokalistyka jazzowa. Finalistka „The Voice of Poland”, „Mam Talent” oraz festiwalu Crest Jazz Vocal we Francji. Zdobywczyni drugiego i trzeciego miejsca na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz na Międzynarodowych Dniach Jazzowych Dla Muzyków Śpiewających w Żorach.
- Trafiłam na Halinę Poświatowską i przy jej wierszach poczułam ulgę. Wreszcie czytałam o emocjach, których nazwać nie umiałam. Jej sposób opowiadania o miłości, o tęsknocie i o śmierci jest bardzo bliski mojemu sercu – mówiła w jednym z wywiadów Ana Andrzejewska. - Haśka mówi to, czego ja nie potrafię powiedzieć. Mówi o uczuciach, ciele, miłości takich jakimi one są. Zdejmuje maskę.
11 wierszy Poświatowskiej w interpretacji Any Andrzejewskiej i elektronicznych aranżacjach Mateusza Hulbója niebawem ukaże się na debiutanckiej płycie piosenkarki.


Koncert Any Andrzejewskiej odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli 19 marca. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.


Jak zawsze chętnych do wysłuchania koncertu zawiezie do Wsoli z Radomia bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku Chrobrego / Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20. Powrót po wydarzeniu, tym samym autobusem.

Polecamy posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=GgtllDQCQbg

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN