WydarzeniaFinał Nieakademickiej Szkoły Twórczego Pisania

2011-05-27
Projekt „Nieakademicka Szkoła Twórczego Pisania” realizowany był przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” w dwóch etapach: pierwszym było wyłonienie grupy lokalnych liderów kultury pochodzących z terenu gminy Jedlińsk, którzy zostali włączeni w organizację NSTP. Drugi etap to poszukiwanie talentów literackich, a także zainspirowanie młodych ludzi do twórczości i kreatywności poprzez udział w ogólnopolskim konkursie literackim.

W finale projektu trzydniowe warsztaty literackie we Wsoli i w Warszawie poprowadzili: Andrzej Franaszek, Andrzej Sosnowski, Włodzimierz Kowalewski i Jarosław Lipszyc. W warsztatach uczestniczyło 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu prozatorskiego „Pamiętnik z okresu dojrzewania”.

Projekt był finansowany przez Fundację Orange w ramach Akademii Orange.

fot. Ewa Witkowska