Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaJoanna Trzepiecińska świątecznie

2019-12-02
Najpiękniejsze tradycyjne kolędy oraz współczesne kołysanki i pastorałki zaśpiewa we Wsoli Joanna Trzepiecińska. Świąteczny koncert znanej i popularnej aktorki odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę, 8 grudnia.

 50 rocznica śmierci Witolda Gombrowicza sprawiła, że mijający rok był w muzeum we Wsoli szczególnie intensywny, a wydarzenie goniło wydarzenie. Dlatego tym razem, już na zakończenie roku, Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje spokojny i nastrojowy koncert, utrzymany w klimacie zbliżających się świąt. W niedzielę we Wsoli wystąpi Joanna Trzepiecińska. Świąteczny program przygotowany przez aktorkę Teatru Polskiego w Warszawie to opowieść o cudzie narodzin w formie żartobliwych wspomnień i anegdot z jej rodzinnego domu. W warstwie muzycznej na koncert składają się zarówno najpiękniejsze tradycyjne kolędy, jak i współczesne kołysanki i pastorałki, napisane przez J. Koftę, E. Brylla, A. Osiecką, do muzyki wspaniałych kompozytorów, m.in. W. Nahornego, A. Kurylewicza, J. Derfla, S. Krajewskiego.
Aktorce towarzyszy przy fortepianie Wojtek Gogolewski.
Świąteczny koncert Joanny Trzepiecińskiej odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę, 8 grudnia. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów) o godz. 16.20 (powrót tym samym autobusem po wydarzeniu, ok. godz. 18.30).

Przypominamy jednocześnie, że oprócz stałej ekspozycji poświęconej autorowi „Ferdydurke”, w Muzeum prezentowana jest obecnie także czasowa wystawa fotografii Cédrica Fioretti zatytułowana "Vence. Zobaczyć ciszę". Dwadzieścia czarno-białych zdjęć oddaje klimat położonego na południu Francji miasta Vence, w którym Witold Gombrowicz spędził ostatnie lata życia.

 

Zdjęcie udostępnione przez artystkę. 

 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN