WydarzeniaApetyt na Gombrowicza 2010

2010-06-12
Piknik artystyczny współorganizowany przez Muzeum Witolda Gombrowicza i Fundację Wsola-Pomost.

PROGRAM:
Otwarta dyskusja „Czy Gombrowicz nadaje się do szkoły?”. Uczestnicy: prof. Andrzej
St. Kowalczyk, dr Jarosław Klejnocki, dr Michał Friedrich – wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizator: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Koncert Martyny Jakubowicz.
Koncert grupy METAMATERIA.
„Dziewictwo” - monodram Aliny Czyżewskiej według tekstu Witolda Gombrowicza. reż. Przemysław Wiśniewski. (I miejsce i nagroda „za szczególnie wartościowy debiut młodego aktora – SZCZEBEL DO KARIERY” Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu OFTJA 2002; VII Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski Radom 2006 – nagroda dla najlepszej aktorki festiwalu oraz nagroda w I Konkursie na Monodram Gombrowiczowski).
Blues w parku, czyli koncert grupy „Blue Sounds”.

Spektakl „Z diariusza prywatnego” w wykonaniu Trupy Czango.
Scenariusz i reżyseria: Hieronim Poniżalski. Występują: Monika Dąbrowska i Zbigniew Kowalski. Muzyka: Daniel Moński.
Trupa Czango narodziła się we wrześniu 2009 roku właśnie w trakcie pracy nad spektaklem „Z diariusza prywatnego” inspirowanym twórczością Witolda Gombrowicza.

fot. Ewa Witkowska