WydarzeniaNoc Muzeów 2010

2010-05-15
W programie: „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” W. Gombrowicza według pomysłu Jana Bończy-Szabłowskiego, reżyseria: Asja Łamtiugina.

Wykonawcy: Wiesława Mazurkiewicz jako hrabina Kotłubaj, Aleftyna Gościmska jako markiza, Krzysztof Wieczorek jako baron Apfelbaum oraz Jakub Przebindowski jako Gombrowiczem podszyty młodzieniec – Narrator.

W programie Nocy znalazła się także "Biesiada po „Biesiadzie...” ,czyli wspólne jedzenie kalafiora i inne jarskie atrakcje, a także "Gombrowicz rejestrowany" - czytanie prze publiczność tekstów Witolda Gombrowicza przed kamerą (projekt we współpracy z radomską TV Dami).

fot. Mateusz Molenda