Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / ObrazWideoklip z akordeonem

Bartosz Kołsut, wirtuoz akordeonu, nagrywał w Muzeum Gombrowicza zdjęcia do wideoklipu promującego jego debiutancką płytę.

Krążek będzie zawierał utwory od Jana Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego – w wykonaniu na akordeon solo. W zamierzeniu artysty ma to być podróż po świecie muzyki, który bez Bacha, bez jego systemu tonalnego, nie istniałby – lub istniał w innym kształcie. Ta podróż prowadzi do muzyki współczesnej, w tym awangardowej – czyli muzyki Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych obecnie światowych kompozytorów. Jednocześnie, na przykładzie kompozycji z różnych epok i w różnych stylach artysta chce pokazać zarówno swoją wszechstronność, jak i ukazać akordeon w wielu barwach i odsłonach, z pełną paletą jego możliwości. Prace nad płytą już trwają, część nagrań została wykonana, m.in. w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu (Zespół Szkół Muzycznych). Płyta ukaże się w połowie roku w Wydawnictwie Requiem Records, obecnie jednym z najpoważniejszych wydawnictw na tym rynku muzycznym.
Zarejestrowane we Wsoli wideo ściśle związane jest z promocją tego krążka. Łącznie powstaną dwa klipy (drugi kręcony był w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu).
Stroną techniczną wideoklipów zajęli się Mateusz Murawski i Kamil Rylski, czyli MM Productions. Jak mówią, tworzenie wideoklipów promujących zwłaszcza muzykę poważną jest dla nich pasją i misją. Sami także są muzykami, co w tym wypadku jest bardzo istotne: ich zdaniem w każdej tego typu produkcji słychać i widać, czy osoba, która stanęła za kamerą i dokonywała montażu czuje muzykę.

Bartosz Kołsut jest laureatem wielu nagród i wyróżnień muzycznych, w tym m.in. zdobywcą trzeciej nagrody (2018 r.) w najbardziej prestiżowym konkursie dla akordeonistów w Hiszpanii. Dwukrotnie występował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a także reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji dla młodych muzyków (2014 r).

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN