Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / FilmSpotkanie ze Zbigniewem Kruszyńskim cz.3

Ze Zbigniewem Kruszyńskim wybitnym i wielokrotnie nagradzanym pisarzem, jednym z najważniejszych twórców literatury polskiej ostatnich dwudziestu lat - rozmawiał Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Gombrowicza.

Zbigniew Kruszyński jest autorem m.in. nominowanych do Nagrody Literackiej Nike książek: „Szkice historyczne, „Na lądach i morzach, „Powrót Aleksandra.
Głównym tematem spotkania była ostatnia powieść pisarza pt. „Ostatni raport, traktująca w sposób prowokujący i odkrywczy najnowsze dzieje Polski. Książka ta dotyczy nie tylko spraw ważnych, ale sama jest niezwykle ważnym fragmentem polskiej literatury.