Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaNoc muzeów we Wsoli

2014-05-16
Skromniejsza, ale niezwykle udana była Noc Muzeów 2014, na którą tradycyjnie już Muzeum Witolda Gombrowicza zaprosiło w przeddzień tego europejskiego wydarzenia. Tradycyjnie też we Wsoli rozbrzmiała dobra muzyka z dobrym, literackim tekstem: gościem muzeum był bowiem Jacek Kleyff, człowiek-legenda, bard, poeta, kompozytor, malarz. Współtwórca Salonu Niezależnych, założyciel Orkiestry Na Zdrowie.

Kleyffowi towarzyszyli muzycy naprawdę wybitni i równie legendarni: Mikołaj Trzaska i Jerzy „Słoma” Słomiński. Poprosiliśmy naszego gościa, by przypomniał publiczności swoje stare utwory, dla wielu będące synonimem niezależnej kultury w czasach, gdy ta niezależność nie była łatwa. Przede wszystkim jednak Jacek Kleyff chciał wsolskiej publiczności zaprezentować nowe teksty i muzykę, nieco inne od tych najlepiej pamiętanych, ale równie ważne i dające do myślenia.

Po koncercie MWG pozostało oczywiście otwarte dla publiczności, tym bardziej, że Jacek Kleyff zgodził się porozmawiać po recitalu ze wszystkimi chętnymi, o wszystkim, co warte rozmowy. Po rozmowę i autograf do legendarnego barda ustawiła się długa kolejka. Mogliśmy się przekonać, że pozostał on człowiekiem niezwykle otwartym na świat, ironicznie lirycznym i krytycznie, ale mądrze, interpretującym rzeczywistość w jej najbardziej codziennych przejawach.

 fot. Dominik Musiałek

Galeria zdjęć

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN