WydarzeniaNapiórkowski na Dzień Kobiet

2014-03-09
Koncertem Krzysztofa Napiórkowskiego, kompozytora, pianisty, wokalisty dbającego o literacki poziom śpiewanych tekstów, także tych własnego autorstwa, postanowiliśmy zrobić przyjemność wszystkim paniom, bez względu na to, co myślą o „Międzynarodowym Święcie Kobiet”.

My i ten dzień uczciliśmy w sposób radykalnie tradycyjny - kwiatami. Co więcej, odrzuciliśmy też wszelkie parytety i inne dyrektywy równouprawnieniowe. Wstęp wolny i pierwszeństwo w zajmowaniu (ograniczonej jak zwykle) liczby miejsc miały Panie. Panowie, by uczestniczyć w tym wydarzeniu, musieli  zakupić jedną z pocztówek prezentujących Muzeum Gombrowicza i podarować je wybranej Pani wraz z odpowiednimi życzeniami.

Koncert został przyjęty entuzjastycznie. Nic w tym dziwnego, jeśli pamięta się, że Krzysztof Napiórkowski jest laureatem nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej. Występował i nagrywał  z  artystami takimi, jak Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Stanisław Sojka, Marek Napiórkowski, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak czy Andrzej Sikorowski.

fot. Dominik Musiałek