WydarzeniaStan Breckenridge & Klaudia Kowalik

2013-12-15
Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge wystąpili w Muzeum Witolda Gombrowicza z koncertem zamykającym kulturalny kalendarz 2013 roku. Jazzowe standardy polsko – amerykański duet wzbogacił świątecznymi kolędami.

Stan Breckenridge to pianista jazzowy oraz wykładowca, stypendysta Fundacji Fullbrighta. Klaudię Kowalik, uczennicę radomskiej Szkoły Muzycznej, usłyszał podczas prowadzonych przez siebie warsztatów. Zachwycił się jej talentem tak bardzo, że zaproponował współpracę, której owocem są dwie płyty nagrane przez tych artystów.

Koncert odbył się w cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”, pokazującym, że wartościowa kultura powstaje również poza centrami artystycznymi i akademickimi.

fot. Dominik Musiałek