WydarzeniaSpotkanie z Klementyną Suchanow

2013-04-28
Na spotkanie z naszą publicznością literacką zaprosiliśmy tym razem autorkę „Argentyńskich przygód Gombrowicza” oraz wydanej w kwietniu 2013 r.„Królowej Karaibów”. Spotkanie z badaczką biografii Gombrowicza było zarazem finisażem wystawy listów pisarza do Juana Carlosa Gomeza.

„Królowa Karaibów” to pasjonujący reportaż z literaturą w tle – autorka pisze o teraźniejszości i historii Kuby, na której poszukiwała korespondencji Witolda Gombrowicza i Virgilia Pinery, Kubańczyka, jednego z najbliższych argentyńskich przyjaciół Gombrowicza.
We Wsoli Klementyna Suchanow opowiedziała właśnie o argentyńskich przyjaźniach autora „Dziennika”, a także o swojej najnowszej książce i poszukiwaniach prowadzonych w kubańskich archiwach i spotkaniach z Kubańczykami, które mogłyby stanowić kanwę powieści sensacyjnej.