Wydarzenia„Czarna taksówka”

2011-12-16
Promocja tomu poetyckiego i inauguracja serii wydawniczej Muzeum Witolda Gombrowicza „Bibuła Literacka”.

Wydawcy mają ambicje promować wartościowe teksty literackie autorów (jeszcze) mniej znanych, które na bardzo rozproszonym rynku literackim mogłyby pozostać niezauważone. Opiekunem merytorycznym serii jest znany krytyk literacki i dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie Jarosław Klejnocki.
Serię rozpoczęliśmy tomikiem radomskiego poety Roberta Utkowskiego zatytułowanym "Czarna taksówka". To druga książka poetycka Utkowskiego, który debiutował publikacją w jednym z ostatnich numerów "brulionu", jego wiersze były drukowane również m. in. w "Kresach" i "Kartkach".

fot. Eliza Szwede