Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaMonodram o Simonie Kossak

2022-02-27
Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 27 lutego, o godz. 17.00 do Muzeum Witolda Gombrowicza na monodram "Simona K. Wołająca na puszczy" w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, aktorki Teatru Słowackiego w Krakowie. Reżyserką przedstawienia jest Anna Gryszkówna. Tekst: Piotr Rowicki. Kostiumy: Anna Maria Karczmarska.

 Spektakl powstał w oparciu o książkę pt. "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" autorstwa Anny Kamińskiej. Opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.

Simona Kossak urodziła się z wyjątkowym nazwiskiem. Jej dziadkiem był malarz Wojciech Kossak, ojcem – także malarz, Jerzy Kossak. Siostrami ojca były malarka Magdalena Samozwaniec i poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Poetką i malarką była również jej siostra – Gloria. Simona tymczasem wyłamała się z tej artystycznej rodzinnej tradycji. Została biolożką i zamieszkała w Puszczy Białowieskiej.

Grana przez Agnieszkę Przepiórską Simona to postać z krwi i kości, pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. To spektakl o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, outsiderce, która miała odwagę iść swoją własną drogą, choć została za to odrzucona przez własną rodzinę.
Spektakl powstał dzięki „Fundacji Kultura nie boli” - twórcy Big Book Cafe&Festiwal.

Po znakomitym spektaklu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" i bardzo dobrze przyjętym monodramie "Kocham Bałtyk" to kolejny spektakl Agnieszki Przepiórskiej, który pokazany zostanie w Muzeum Witolda Gombrowicza.
Na spotkanie z niezwykłą Simoną Kossak w interpretacji Agnieszki Przepiórskiej zapraszamy już w niedzielę 27 lutego, o godzinie 17.00.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów) o godz. 16.20. Powrót po monodramie, około godz. 18.30.

W związku z nałożonymi przed rząd restrykcjami dotyczącymi działalności kulturalnej i ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa Covid 19, w sali obowiązuje limit miejsc dla osób niezaszczepionych.

Informujemy, iż decydując się na uczestnictwo w wydarzeniach odbywających się w Muzeum Gombrowicza, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na sprawdzenie certyfikatu szczepienia przeciwko Covid 19.

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN