Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaWitaj magio!

2022-02-22
W "Dzienniku", w roku 1963, w pewną niedzielę w Barcelonie, Witold Gombrowicz pisze: "Dotknąłem ziemi europejskiej dziś, 22-go, od dawna wiem, że dwie dwójki to moja cyfra, ziemi argentyńskiej też dotknąłem po raz pierwszy 22-go (sierpnia). Witaj, magio!"

Taki zapis pisarz powiela potem w książce "Testament. Rozmowy z Domingue de Roux", kładąc jeszcze większy nacisk na "dwójki".


Zapomnimy na chwilę o tym, jak bardzo autor "Ferdydurke" kreował siebie, jak bardzo starał się wyprowadzić w pole czytelnika i jego deklarowaną wiarę w "dwójkę" przyjmijmy poważnie. I poważnie, w tym pełnym dwójek roku, zapytajmy, o numerologiczny portret Witolda Gombrowicza? Czy literatura była mu pisana i czy "dwójka" to rzeczywiście "jego cyfra"?


Ponieważ jesteśmy przekonani, że literatura nie zamyka, a – przeciwnie – otwiera nas na Inne, zapraszamy na spotkanie z numerolożką. 22 lutego (drugi miesiąc roku) 2022, we wtorek (drugi dzień tygodnia) gościem Muzeum Witolda Gombrowicza będzie Olga N Stępińska - pasjonatka i nauczycielka numerologii, założycielka @szkolanumerologii (szkolanumerologii.pl). Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 18.22.


Fragmenty utworów Gombrowicza przeczyta Mateusz Michnikowski, aktor radomskiego teatru.


Do Wsoli z Radomia dowiezie chętnych bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta, w kier. Michałów, o godzinie 17.45. Powrót po spotkaniu, tym samym autobusem.


Nasza rzeczywistość też coraz bardziej jest cyfrowa, zatem spotkanie będzie transmitowane na żywo w internecie, na naszym profilu na FB.
Zapraszamy w dwójnasób. Liczymy na Waszą obecność :)
(ilość miejsc ograniczona)


Podczas spotkania Olga N Stępińska przeprowadzi analizę portretu numerologicznego Witolda Gombrowicza, bazując na ważnych datach z jego biografii, "liczbowych" konotacjach imienia i nazwiska, przezwisk i pseudonimów, jakimi się posługiwał.

szkolanumerologii.pl
olgastepinska.pl


Szanowni Państwo,


Informujemy, iż decydując się na uczestnictwo w wydarzeniach odbywających się w Muzeum Gombrowicza, automatycznie wyrażają Państwo zgodę na sprawdzenie certyfikatu szczepienia przeciwko Covid.
 

 

 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN