WydarzeniaGala Nagrody Gombrowicza III edycja

2018-12-20
2 stycznia oficjalnie ogłosimy IV edycję Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Tymczasem publikujemy zapis tegorocznej gali Nagrody. Laudacja prof. Jerzego Jarzębskiego rozpoczyna się w 39 minucie nagrania. Wydarzenie uświetnił recital Hanny Banaszak.

Nagroda przyznana została po raz trzeci, wybór laureata poprzedził festiwal „Opętani Literaturą: SWOI OBCY”.
Organizatorami Nagrody i festiwalu są: Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza.

Patronat honorowy: Rita Gombrowicz

Mecenas Nagrody: Krzyżanowski

Partner główny festiwalu: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, MCSW Elektrownia, Teatr Powszechny w Radomiu, Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu, Restauracja Teatralna.
Sponsorzy: Kratki.pl, Wodociągi Miejskie Sp. z o.o., Fogiel&Fogiel
Patronat: Gazeta Wyborcza, Dwójka Polskie Radio, TVP Kultura, Lubimyczytać.pl