Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaMikromusic, Trzepiecińska i piłka nożna

2018-06-17
Dotrzymujemy obietnic: Mikromusic zagra ponownie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Tym razem w plenerze, podczas „Apetytu na Gombrowicza”, dla nikogo więc nie zabraknie miejsca. We Wsoli zaśpiewa też Joanna Trzepiecińska, zobaczymy również bardzo aktualny monodram w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego.

Coroczny piknik artystyczny tym razem odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca. Zaczynamy od 16.30 warsztatami literackimi i plastycznymi oraz innymi atrakcjami dla dzieci. Pół godziny później pierwszy koncert: Joanna Trzepiecińska odpowie śpiewająco na pytanie „Jak wybrnąć z gafy?”. Aktorka wykona teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego, a towarzyszyć jej będą świetni muzycy: Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka.

Po koncercie tradycyjnie zaprosimy na monodram – tym razem o hazardzie, uzależnieniu, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Jest zainspirowany spektaklem Teatru Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra, gdzie rolę główną zagrał Zbigniew Cybulski.
Sebastian Cybulski tekstem Marka Pitucha opowie o namiętnościach (nie tylko sportowych) i ich niszczycielskiej sile. Spektakl wyreżyserował Jakub Wons. Początek o 18.30, w sali polskiej MWG.

Po spektaklu wrócimy w plener, gdzie wystąpi zespół, którego popularność – nie ukrywajmy – zaskoczyła nas przed kilku miesiącami. Kiedy bowiem Mikromusic grał we wsolskim pałacu, musieliśmy – z powodu braku miejsc- odprawić z kwitkiem (i z ogromną przykrością) niemal połowę chętnych do wysłuchania koncertu. Obiecaliśmy wtedy, że zespół wróci do Wsoli i obietnicy dotrzymujemy – wraca i to w pełnym składzie. Początek plenerowego koncertu o godzinie 20.00
Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” po raz pierwszy od dawna zorganizujemy sami, gdyż ze współorganizacji nieoczekiwanie wycofała się gmina Jedlińsk. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy partnerowi wydarzenia, firmie Inbra Polska oraz innym naszym sponsorom i przyjaciołom, którzy wspierają nas od lat.

Zapraszamy 17 czerwca do Muzeum Witolda Gombrowicza.

Program wydarzenia:
od 16.30 do 20.00 warsztaty literackie i plastyczne dla dzieci, a także inne przyjemności i radości
17.00 koncert: „Jak wybrnąć z gafy?” Joanna Trzepiecińska – wokal, Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka. W programie teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego
18.30 – monodram „Pewniak” - Sebastian Cybulski o hazardzie, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Autor: Marek Pituch, reżyseria: Jakub Wons
20.00 – koncert MIKROMUSIC – tym razem liczba miejsc nieograniczona
Koncerty w plenerze, monodram w pałacu.

Wstęp wolny.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autokarem: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów)
kurs I: godz. 16.15
kurs II: godz. 19.20
Powrót: około godz. 20 i 22

Restauracja „Teatralna” w plenerze!

Na zdjęciu zespól MIkromusic. Fot. Gracjan Donarski
 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN