Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaMikromusic, Trzepiecińska, Cybulski

2018-06-17
Zespół Mikromusic zagrał ponownie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Tym razem dla nikogo nie zabrakło miejsc. Na plenerowej scenie wystąpiła także Joanna Trzepiecińska, a w pałacu oglądaliśmy monodram Sebastiana Cybulskiego.

Coroczny piknik artystyczny  APETYT NA GOMBROWICZA juź za nami.

Joanna Trzepiecińska wystąpiła w towarzystwie znakomitych muzyków: Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka.

 

Na pogram zatytułowany Jak wybrnąć z gafy?  złożyły się teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego.


Monodram Pewniak w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego opowiadał o hazardzie, uzależnieniu, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Był inspirowany spektaklem Teatru Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra, gdzie rolę główną zagrał Zbigniew Cybulski.


Sebastian Cybulski tekstem Marka Pitucha opowiedział o namiętnościach (nie tylko sportowych) i ich niszczycielskiej sile. Spektakl wyreżyserował Jakub Wons. 

I na deser zespół Mikromusic, który ponownie zagościł we we Wsoli. Jego popularność zaskoczyła nas przed kilku miesiącami, kiedy musieliśmy, z powodu braku miejsc, odprawić z kwitkiem niemal połowę chętnych do wysłuchania koncertu.

Tym razem dla nikogo nie zabrakło miejsca, a Natalia Grosiak wraz z zespołem ( Dawid Korbaczyński - gitara, Robert Szydło - gitara basowsa, Adam Lepka - trąbka, Robert Jarmuźek - instrumenty klawiszowe, Łukasz Sobolak - perkusja ), zaśpiewała i zagrała jak zwykle energetycznie, czysto i stylowo.

Odwiedziło nas około tysiąc osób. Kaźdy odpoczywał tak, jak lubi: przy stole, na krześle, na trawie, na kocu, na słodko lub na słono.

Dziękujemy partnerowi wydarzenia - firmie Inbra Polska oraz innym naszym sponsorom i przyjaciołom, którzy wspierają nas od lat.

fot. Aleksandra Gąsowska 

 

Galeria zdjęć

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN