WydarzeniaMuzeum Gombrowicza w Villi Alexandrine

2017-05-03
Gdybyście Państwo spędzali "długi weekend" na Lazurowym Wybrzeżu, to warto odwiedzić Vence, by zobaczyć postęp prac konserwatorskich i remontowych w w willi, w której ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz.

Dla tych, którzy do Francji się nie wybiorą (czyli, niestety, dla większości z nas) publikujemy zdjęcia pokazujące stan remontu sprzed niespełna miesiąca. Prace konserwatorskie przy malowidłach ściennych wewnątrz i na fasadzie Villi Alexandrine w Vence trwają od kwietnia. Realizuje je Towarzystwo Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a finansowane są z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Ochrona Dziedzictwa Kulturowego za Granicą.
Otwarcie francuskiego Muzeum Gombrowicza już we wrześniu.

Wszystkie fotografie, autorstwa Franck'a Follet'a, zostały udostępnione przez miasto Vence.