WydarzeniaJan Peszek, jazz i tekst

2017-04-23
Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na wyjątkowy projekt muzyczny: koncert jazzowy połączony z wierszami Krystyny Miłobędzkiej, w mistrzowskiej interpretacji Jana Peszka. Miłobędzka przeżywa obecnie drugą literacką młodość. We Wsoli w dialog z jej utworami wchodzić będzie muzyka jazzowa w wykonaniu zespołu Silberman and "Three of a Perfect Pair".

Zespół zagra w składzie:
Mateusz Gawęda – fortepian, Kuba Mielcarek – kontrabas, Łukasz Stworzewicz – perkusja. Jan Peszek – recytacje.

Artyści podkreślają, że ich muzyka jest tak niezwykła i „splątana jak poezja Miłobędzkiej, której słowa i treści tworzone są bez nadmiernego zwracania uwagi na reguły”.

To niezwykłe wydarzenie muzyczno-literackie obędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. Początek - inaczej niż zazwyczaj w MWG - o godz. 19.00.
Wstęp wolny.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 18.20 na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów), powrót po koncercie, około godz. 20.40.