WydarzeniaKoncert Julii Marcell w Muzeum Gombrowicza

2017-01-22
Dwie artystki i cztery instrumenty: czyli koncert Julii Marcell - wokalistki i kompozytorki. Marcell jest także autorką muzyki teatralnej, w tym do wystawionego przez wrocławski Teatr Polski „Kronosu” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julii Marcell na estradzie towarzyszyła Mandy Ping Pong.

Koncert był pierwszym wydarzeniem organizowanym w Muzeum Gombrowicza po ubiegłorocznym remoncie. Odbył się 22 stycznia, uczestniczyło w nim ponad 200 osób.

Julia Marcell ma na swoim koncie cztery albumy „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje na listach przebojów oraz „Sentiments” z 2014. Najnowsza płyta „PROXY” jest pierwszym w całości polskojęzycznym albumem tej artystki.

Julia Marcell i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach, m.in. Open’er czy Męskie Granie. Ostatnio można ich było posłuchać podczas transmitowanej przez TVN uroczystości wręczenia Paszportów Polityki. Marcell jest zresztą laureatką Paszportu z 2012 roku, w kategorii „muzyka popularna”, zdobyła także Fryderyka 2012 w kategorii „muzyka alternatywna”, jak również Nagrodę Artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

Fot. Łukasz Wójcik