Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaTokarczuk i Sosnowski we Wsoli

2016-05-20
W piątek, 20 maja kolejne spotkanie z cyklu "Pisarz i krytyk": z Olgą Tokarczuk rozmawiać będzie Jerzy Sosnowski, krytyk, pisarz i dziennikarz programu 3 PR. Punktem wyjścia do rozmowy będą „Księgi Jakubowe”- powieść, która w ubiegłym roku przyniosła autorce Nagrodę Nike.

 Jerzy Sosnowski poświęcił „Księgom Jakubowym” wnikliwy esej w swojej najnowszej książce „Co Bóg zrobił szympansom”, wydanej w ubiegłym roku przez wydawnictwo Wielka Litera.

Zapraszamy na spotkanie 20 maja, godz. 18.30, Muzeum Witolda Gombrowicza. Wstęp wolny!
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 17.45, przystanek Chrobrego/Czysta (kier. Michałów). Powrót po spotkaniu, około godz. 20.

Wybitni z wybitnymi, znani ze znanymi, kontrowersyjni z kontrowersyjnymi – cykl „Pisarz i krytyk” jest okazją do zetknięcia się z ważnymi postaciami polskiej literatury współczesnej. Bohaterami będą nie tylko pisarze i ich książki, ale również czytający je krytycy, ich warsztat i wrażliwość literacka. Równie ważni jak teksty literackie, bo pośredniczący między ich autorami a czytelnikami, kreujący gusty i kryteria.
Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbyło się w marcu: z Łukaszem Orbitowskim, laureatem Paszportu „Polityki” rozmawiała Justyna Sobolewska, dziennikarka i krytyczka literacka.

Fot. Jacek Kołodziejski

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN