Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaUczta dla fanów jazzu

2016-04-17
Młodzi, zdolni, oryginalni - to były wystarczające powody, by zaprosić ich do Wsoli. A że potem zostali nominowani do Fryderyków 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, tym lepiej.

W niedzielę, 17 kwietnia AGA DERLAK TRIO zagrają w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

„Znałem ją jako fantastyczną flecistkę, no ale na pianie to prawdziwa rewelacja” – tak o liderce grupy, Agnieszce Derlak powiedział Zbigniew Namysłowski.

Zespół powstał w 2012 roku. W składzie, poza Agą Derlak grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista - Bartosz Szablowski. Artyści studiują na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wcześniej uczyli się na Wydziale Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zespół gra przede wszystkim autorskie utwory. To odważne i szalone kompozycje, choć nie brak im liryzmu. W ubiegłym roku artyści wydali swoją debiutancką płytę – „First Thought”, sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetica.

Utwory z tej płyty oraz standardy jazzowe w wykonaniu Aga Derlak Trio usłyszymy w Muzeum Gombrowicza 17 kwietnia (niedziela) o godz. 17.
Wstęp wolny, zapraszamy.
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek: Michałów). Powrót po koncercie.

Młody zespół ma już na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień: byli laureatami Jazz Juniors (2013), Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a także finalistami konkursu RCK pro jazz oraz Czech Contest 2015. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival. Uczestniczyli również w festiwalu jazzowym "Jazz nad Wisłą", w "Hevhetia Festival” w Koszycach oraz Bratysławie.
 

Fot. Tomasz Tarnowski

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN