Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaUwaga! Spektakl odbędzie się w innym terminie!

2016-02-22
Planowany na 14 lutego monodram "Jordan" w wykonaniu Doroty Landowskiej został odwołany z powodu choroby aktorki. Spektakl odbędzie się 20 marca.

Spektakl ten po raz pierwszy pokazywany był w roku 1996 w warszawskim Teatrze Powszechnym, obecnie grany jest jako spektakl mistrzowski.

To nie jest opowieść o życiu i uczuciach słodkich jak walentynkowe serce. Przeciwnie, mistrzowski spektakl Doroty Landowskiej opowiada historię ponurą: o ciemnej stronie uczuć, o braku miłości, o kruchości świata i ludzkiej psychiki. To nie jest dobra walentynkowa zabawa, choć bohaterka monodramu autorstwa Anne Reynolds i Moire Buffini wspomina także zabawne epizody ze swojego życia. Ze świata, który zawalił się w jednej chwili - gdy Jordan stała się dzieciobójczynią. A może ten świat rozsypywał się już wcześniej, tylko nikt tego nie zauważył?
Świetne aktorstwo, mądry spektakl. Chwilami drastyczny, więc zapraszamy tych z Państwa, którzy skończyli 16 lat.

„Jordan”
Tekst: Anna Reynolds i Moira Buffini
Przekład: Ewa Krasińska
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenografia: Magda Maciejewska
Występuje: Dorota Landowska
Czas trwania: 70 minut.

Niedziela, 20 marca, godzina 17.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Dorota Landowska – aktorka teatralna i filmowa, ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako studentka trzeciego roku debiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” Williama Szekspira (1991) w reżyserii Macieja Wojtyszki na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie.
Aktorka scen warszawskich: Teatru Powszechnego i Teatru Narodowego. Od 2012 roku w zespole Teatru Studio. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Dramatycznym, Nowym Praga, Studiem Teatralnym im. Ireny Solskiej, Komedia, Rozmaitości, Ateneum, Laboratorium Dramatu, OCH-Teatrem, na Woli, Teatrem Wielkim – Operą Narodową.
Za monodram „Jordan” zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę jury za debiut na 30. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1996), Bydgoską Łuczniczkę, nagrodę 2. Przeglądu Sztuk Kobiecych „Kobiety i... kobiety” w Bydgoszczy (1997), nagrodę 37. Kaliskich Spotkań Teatralnych (1997).

Fot. Emilia Treszczyńska/ Teatr Rondo w Słupsku

 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN