Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaPostświątecznie: Krystyna Tkacz

2016-01-10
Muzeum Witolda Gombrowicza tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia zaprasza na koncert postświąteczny: Krystyna Tkacz zaśpiewa utwory Brechta, Osieckiej i Kulmowej, a także teksty Kurta Tucholskiego, przenosząc nas w atmosferę kabaretów lat 30.

Towarzyszyć jej będą: Urszula Borkowska - fortepian i Sebastian Wypych – kontrabas. Tradycyjnie więc we Wsoli nowy rok rozpoczniemy dobrym tekstem z dobrą muzyką w świetnym wykonaniu.

Krystyna Tkacz jest popularną aktorką i wokalistką. Jej niezwykły, przejmujący głos znają nie tylko bywalcy warszawskich teatrów czy miłośnicy utworów Brechta, ale także wielbiciele klasycznych polskich seriali: aktorka grała w kultowych produkcjach telewizyjnych Stanisława Barei: "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy". Zadebiutowała na scenie rolą Klary w „Zemście” Aleksandra Fredry, w Teatrze Polskim w Poznaniu, którego aktorką była przez pierwsze dwa lata po studiach. Zanim związała się na stałe z Teatrem Syrena w Warszawie, grała w warszawskich teatrach: Rozmaitości, Komedia, Współczesnym i Ateneum.

Urszula Borkowska - kompozytorka, aranżerka i pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Pracuje również jako wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2008-2011 była kierownikiem muzycznym Teatru Polskiego w Warszawie. Jest współzałożycielką, kompozytorem oraz aranżerem zespołów Machina del Tango, BACH, Monday Girls i Febus Wąsaty Trio.

Sebastian Wypych - jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał również nauki u Lee Mesh'a – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą - między innymi z Orkiestrą Kameralną "Wratislavia" Jana Staniendy, "Concerto Avenna" Andrzeja Mysińskiego, "Sinfonia Varsovia" czy „Sinfonietta Cracovia".

Recital Krystyny Tkacz odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem MPK. Zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kier. Michałów). Powrót po koncercie.

Fot. Krystyna Tkacz/ archiwum prywatne artystki
 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN