WydarzeniaSpektakl muzyczny

2015-11-15
„Kontrabasiści” to wyjątkowy spektakl muzyczny, w którym historia tytułowego bohatera – drugoplanowego muzyka w orkiestrze symfonicznej, opowiadana jest na dwa głosy: monolog aktora i dźwięki kontrabasu, a właściwie czterech kontrabasów.

To niecodzienna adaptacja tekstu Patricka Süskinda, który tak mówił o swoim dziele: „Kontrabasistę pisałem latem 1980 r. Chodzi w nim - obok masy innych rzeczy - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku. Wyzyskałem tu własne doświadczenia, gdyż większą część swojego życia spędziłem w coraz to mniejszych pokojach, które to opuszczałem z coraz to większym trudem. Żywię nadzieję, że pewnego dnia znajdę pokój tak mały, że pochłonie mnie bez reszty i wraz ze mną przy przeprowadzce odejdzie.”
Spektakl jest zatem także opowieścią o samotności, rozczarowaniu i niespełnieniu.
W rolę tytułowego kontrabasisty wcielił się Jarosław Gajewski – wybitny aktor teatralny i filmowy, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego, wieloletni wykładowca Akademii Teatralnej.
Sekcję instrumentalną tworzy czworo kontrabasistów, znanych jako WARS'of BASSes: Sebastian Wypych, Radosław Nur, Michał Wiśniowski i Anna Bator.

Na spektakl zapraszamy w niedzielę, 15 listopada o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem. Zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego /Czysta (kierunek: Michałów).

Program muzyczny spektaklu:
1/ Sainte-Colombe - Concert na dwie viole da gamba /transkrypcja na dwa kontrabasy/
2/ Colin Brumby – Suita na cztery kontrabasy
3/ Greensleves - temat z wariacjami na cztery kontrabasy