Wydarzenia : Gombrowicz

Wydarzenia"Trzeba marzyć..." nawet jesienią!

2015-10-18
To tytuł koncertu, na który zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 18 października. Chcemy w ten sposób przypomnieć, że jesień nie musi być ponura i przygnębiająca. Liryczne teksty Kofty i Wołka obdarowane kompozycjami Strobla opowiadają o innej jesieni: ciepłej, refleksyjnej, pogodzonej z przemijaniem i niedoskonałością świata, mądrze dojrzałej. To koncert do słuchania i myślenia.

Piosenki zaśpiewa Anna Stankiewicz – wokalistka o niezwykłej wrażliwości - Wieńczysław Kołodziejski z „Muzycznej Owczarni” przekonuje, że artystka ma „jeden z najpiękniejszych, bajeczny, zmysłowy głos na polskim rynku piosenki. Ania Stankiewicz pozwala na chwilę zapomnieć o codzienności
i przenieść nas w świat ogarnięty prawdziwym nastrojem i spokojem”.
Wokalistce towarzyszyć będą prawdziwi mistrzowie:
Janusz Strobel – jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Tworzy muzykę do filmów, sztuk teatralnych oraz niezliczonej ilości piosenek. Współpracował m.in. z Hanną Banaszak, Jackiem Kaczmarskim, Elżbietą Adamiak.
Andrzej Jagodziński – pianista, kompozytor i aranżer, założyciel Andrzej Jagodziński Trio. Jest laureatem „Fryderyka” za płytę „Chopin”, obecnie wykłada w klasie fortepianu Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina Warszawie. Koncertował niemal na całym świecie: w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Kuwejcie, czy na Kubie. Współpracował m.in. z zespołami "Old Timers" i "Swing Session" Henryka Majewskiego, kwartetem Janusza Muniaka, kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, Big Warsaw Band, "Polish All Stars" Jarosława Śmietany oraz "Czwartetem" Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
Artyści wykonają utwory z płyty „Strobel Kofta Wołek”, w większości będą
to kompozycje dotąd niepublikowane, zaś świetnie znane piosenki - jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, czy „Nieobecni” - dzięki oryginalnej aranżacji muzycznej i wokalnej zyskają zupełnie nowy wymiar.
Zapraszamy do Muzeum Witolda Gombrowicza 18 października o godz. 17.00.
Wstęp wolny!
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: przystanek Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa, zbiórka o godz. 16.15. Powrót po koncercie.

fot. Patrycja Trzepizur
 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN