WydarzeniaNapisz sobie Gombrowicza

2015-09-05
Urodzony przed 111 laty. Klasyk pokryty patyną? Dostojny obiekt muzealny? Szacowny temat naukowych dysertacji? Czy też wymykający się interpretatorom wieczny debiutant i prowokator?

Wielkim pisarzem był. A jakim jest? Wiecznie żywym czy żywym naprawdę? Przyszpilonym do kart podręczników i bryków tematem kolejnej lekcji? Czy też kimś wciąż inspirującym, mającym nam coś do powiedzenia? Jeśli tak, to co?
Jak nie zachwyca, skoro zachwyca? Skoro zachwyca, to czym? A jak nie zachwyca, to co?
I kim jest, jeśli jest, dla Was, czytelników?
Piszcie, odpowiadając na te pytania albo stawiając nowe.
Na wasze (niepublikowane dotąd) wypowiedzi czy teksty czekamy pod adresem: e.witkowska@muzeumliteratury.pl, do 15 września. Jeden warunek: teksty nie mogą być krótsze niż 111 znaków i dłuższe niż znaków 1111 (bez spacji). Najciekawsze opublikujemy na naszej nowej stronie internetowej: www.muzeumgombrowicza.pl, a kto wie – może i w formie papierowej.

Dla autorów najciekawszych wypowiedzi przygotowaliśmy pakiety naszych gadżetów.

Fot. B. Kwasek