Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaBędzie jazz we Wsoli!

2015-04-25
Młodzi, utalentowani, wrażliwi i już doceniani - „Joanna Kucharczyk Quartet” zagrają we Wsoli w sobotnie popołudnie. W Muzeum Witolda Gombrowicza artyści wykonają piosenki ze swojej płyty „More”, a repertuar wzbogacą utworami Przybory i Wasowskiego. Na koncert zapraszamy więc nie tylko miłośników jazzu.

 Dźwięki fortepianu (Nikola Kołodziejczyk), kontrabasu (Andrzej Zielak), perkusji (Karol Domański) oraz zmysłowy głos Joanny Kucharczyk tworzą lekkie i kojące melodie. Muzycy w dziewięciu autorskich utworach odnaleźli idealną harmonię pomiędzy tradycyjnymi i współczesnymi brzmieniami muzyki jazzowej, nadając jej własną wrażliwość i treść. To propozycja dla tych, którym mocno daje się we znaki codzienny stres. Czyli dla wszystkich.

O tym, jak pozytywnie publiczność przyjmuje muzykę i głos Joanny Kucharczyk świadczyć mogą choćby nagrody, które zdobyła, m.in. II miejsce oraz Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska, 2012). Jest laureatką także II miejsca na festiwalu Nomme Jazz (Estonia, 2013, zdobyła tytuł Najlepszego Wokalisty na Johny Raducanu’s Jazz Festival w Rumunii, a także prestiżowe zaproszenie od Norweskiej Akademii Muzycznej do udziału w festiwalu jazzowym Serendip w Oslo.
O oprawę muzyczną koncertu zadbają wybitni instrumentaliści, m.in. Nikola Kołodziejczyk, pianista, kompozytor i dyrygent. Uczył się pod kierunkiem znakomitych pedagogów – Ireny Rolanowskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Emiliana Madeya, Edwarda Anthony'ego Partyki, Wojciecha Niedzieli. Jest nominowany w tym roku do jazzowego „Fryderyka” aż w trzech kategoriach: Artysta Roku, Album Roku i Fonograficzny Debiut Roku.

Zapraszamy na koncert w sobotę, 25 kwietnia, o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych dowiezie z Radomia do Wsoli bezpłatny autobus, zbiórka o godz. 16.15 na pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa). Powrót po koncercie około godziny 18.30.

 

Fot. Karolina Wolf

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN