Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaNie tylko bombonierka

2015-03-29
Basia Stępniak-Wilk wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza w najbliższą niedzielę, 29 marca. Artystka, znana radomianom jako laureatka „Złotego Prysznica”, we Wsoli zaśpiewa nie tylko słynną „Bombonierkę”, ale także teksty Gałczyńskiego.

Publiczność kojarzy Basię Stępniak-Wilk przede wszystkim z piosenką opowiadającą o rozpakowywaniu czekoladek, śpiewaną w duecie z Grzegorzem Turnauem oraz z nastrojowej i poetyckiej „Krainy Łagodności”.
Warto jednak przypomnieć, że artystka swoją muzyczną karierę rozpoczęła właśnie w Radomiu, zdobywając w 1995 roku „Złoty Prysznic” na Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia”.
- Wspominam „Łaźnię” i Radom bardzo dobrze: profesjonalna organizacja, przyjemna atmosfera, wspaniali ludzie związani z tym środowiskiem. „Złoty Prysznic” to moja pierwsza znacząca nagroda, nie spodziewałam się, że wygram. Pojechałam do Radomia, choć nie byłam wówczas faworytką. Zaśpiewałam i zaskoczyłam wszystkich – opowiada Basia Stępniak-Wilk. - W 1995 roku był w środowisku dość silny ruch konkursowy, ludzie jeździli po to, by pokazywać swoje umiejętności, ale także by się po prostu spotykać – dodaje.
Od tego czasu artystka wydała cztery solowe płyty, m.in. „Trwaj chwilo niebieska”, „O obrotach” czy „Słodka chwila zmian”, a jej piosenki gościły na najwyższych miejscach list przebojów m.in. radiowej Trójki.
Jej teksty są czasem liryczne, czasem zabawne, a nawet dwuznaczne, charakteryzuje je zawsze inteligentna gra literacka i zabawa słowem. Koncert we Wsoli będzie zatem okazją do refleksji i odpoczynku, ale także niebanalnego dowcipu.
Artystka wystąpi z zespołem w składzie:
Jasiek Kusek – fortepian,
Paweł Solecki – fagot, melodica, cajon, EWI,
Michał Braszak – kontrabas,
Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne.

Zapraszamy 29 marca (niedziela) o godzinie 17.00. Wstęp wolny, komfortu nie gwarantujemy. Liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli autobusem: zbiórka o godz. 16.15 na pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa). Powrót po koncercie około godziny 19.00.

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN