Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaPrzedwczesny Dzień Kobiet

2015-03-01
Grzegorz Bukała – założyciel i lider legendarnych „Wałów Jagiellońskich” wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę, 1 marca. Będzie trochę lirycznie i trochę satyrycznie: w programie koncertu piosenki autorskie oraz utwory Brela, Okudżawy i Cohena.

Wartościowe teksty i dobra muzyka to tradycyjny już prezent muzeum dla wszystkich świętujących Dzień Kobiet. Kontestujących to święto również zapraszamy - wstęp jak zwykle wolny, liczba miejsc ograniczona, więc komfortu nie gwarantujemy.
Grzegorz Bukała wykona przede wszystkim utwory ze swojej solowej płyty zatytułowanej „Pocztówki z Macondo” , która została wydana w 2008 roku przez Polskie Radio i była nominowana do Fryderyków w kategorii „Piosenka autorska i poetycka”.
Usłyszymy także utwory z repertuaru „Wałów Jagiellońskich”: „Grusza a sprawa Polska” oraz „Wariacje na temat skrzypka Hertzowicza”, a także słynne „Hallelujah” Leonarda Cohena czy „Piosenkę starych kochanków” Brela.
Artyście będzie towarzyszył zespół w składzie: Marcin Partyka - na pianinie, Piotr Aleksandrowicz - gitary, a w sekcji rytmicznej Paweł Bomert na gitarze basowej i Kuba Szydło na perkusji.

Koncert odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę, 1 marca o godzinie 17.00. Zapraszamy, wstęp wolny.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli autobusem: zbiórka o godz. 16.15 na pierwszym przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa). Powrót po koncercie około godziny 19.00.
 

 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN