Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / ObrazNoc Muzeów 2023 - Noc w "Gombrowiczu"

Specjalnymi gośćmi Nocy Muzeów 2023 w „Gombrowiczu” byli Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz tworzący duet Matylda/Łukasiewicz oraz ceniony i nagradzany grafik i plakacista Ryszard Kajzer.

 

Najpierw otworzyliśmy wystawę „Literatura Kajzera”. Plakaty i zaprojektowane przez siebie okładki książek zaprezentował Ryszard Kajzer, laureat wielu konkursów w kraju i za granicą. Ryszard Kajzer jest między innymi zdobywcą pierwszej nagrody w konkursie głównym 27 Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie za plakat Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, przygotowanego dla Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii na całym świecie.
Potem na plenerowej scenie przy stawie wystąpił duet Matylda/Łukasiewicz, nowy głos na polskim rynku muzycznym. Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje. Jak tłumaczą artyści, w swoich najnowszych kompozycjach „zastanawiają się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma”.
Wszystko pięknie się udało (choć mieliśmy duszę na ramieniu, kiedy na kilka godzin przed wydarzeniem w całej okolicy wywaliło zasilanie).

Dziękujemy za liczną obecność :)

fotografie: Dominik Musiałek

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN