Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaGombrowicz oświecony

2018-01-02
Odświeżyliśmy tablice informacyjne o naszym Muzeum. Teraz świecą w nocy. Kupiliśmy też nowoczesny system audio przewodników. Z jego wykorzystaniem trzeba jeszcze niestety poczekać.

Lata lecą. Choć wydawało nam się, że otwarcie Muzeum Witolda Gombrowicza odbyło się dopiero co, okazało się, że tablice informacyjne przy trasie numer 7 i ulicy Leśnej we Wsoli mają już dziewięć lat. I to niestety było widać. Witold na nich jakoś poszarzał i stracił wyraz. W jego wypadku stracić wyraz to coś niewyobrażalnego.

Pod koniec grudnia udało nam się gruntownie odświeżyć obie tablice. Teraz w nocy są podświetlone. Ta przy trasie numer 7 zasilana jest z panelu słonecznego.


Tuż przed końcem roku dotarł do nas nowoczesny system audio przewodników. Dzięki nim każdy zwiedzający będzie mógł samodzielnie zwiedzać Muzeum słuchając informacji o oglądanych obiektach. Do wyboru będzie kilka języków, a także zróżnicowana narracja – łatwiejsza np. dla dzieci albo rozbudowana dla bardziej zainteresowanych. System pozwoli też na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem lub prowadzenie tłumaczeń symultanicznych dla uczestników naszych imprez. Na razie dysponujemy samym sprzętem, pracujemy nad przygotowaniem tzw. kontentu, czyli treści wgranych w audio przewodniki.

Grudniowe wydatki nie byłyby możliwe bez życzliwości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na oba zadania przekazało dotacje w wysokości ponad 81 tysięcy złotych.
 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN