Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaMałe perły

2018-02-19
Drugie spotkanie literackie dla najmłodszych czytelników już za nami.

Tym razem w pałacu we Wsoli gościliśmy Wydawnictwo Poławiacze Pereł. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Słoneczna Kraina w Radomiu i Przedszkola we Wrociszewie.

Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się nad tym kim jest pisarz i co „produkują” w wydawnictwie. Poznaliśmy małego Witolda, który stał się pisarzem i wyjechał w daleką podróż. Obejrzeliśmy pozłacane dekoracje i różne pałacowe ozdoby. Potem usiedliśmy na kolorowych, wygodnych poduszkach i słuchaliśmy opowieści o zebrze. To taka książka „ Zebra” Ifi Ude, która opowiada o tym, że każdy jest inny, ale też podobny. A te podobieństwa sprawiają, że możemy żyć razem w zgodzie i przyjaźni. Potem narysowaliśmy nasze zebry i koniki. Postawiliśmy je na jednej, dużej łące. Było fajnie!

Wydawnictwo Poławiacze Pereł jest laureatem wielu nagród. Publikuje książki dla dzieci i młodzieży. Tak pisze o sobie:


„Naszym czytelnikom proponujemy ciekawe książki w pięknej szacie graficznej. Dzieci dorastają w czasie bardzo szybkich przemian cywilizacyjnych. Zmienia się struktura demograficzna, role społeczne, nasycenie świata coraz nowocześniejszymi technologiami. Na szczęście jest coraz więcej mądrych ludzi, którzy poprzez książki cierpliwie pokazują dzieciom otaczający świat, jego bogactwo i różnorodność. Wydawane przez nas książki poruszają istotne treści, dobre ilustracje są ich dopełnieniem a zarazem rozwinięciem. Dzieci są bardzo ważne, warto kształcić ich młode umysły literaturą niebanalną, wykraczającą poza schematy a przy tym piękną edytorską książką.”

Zapraszamy do udziału w programie spotkań literackich, który rozpoczął się w lutym i potrwa do czerwca 2018 r.

Wolne terminy: 

23 kwietnia 2018 r.
14 maja 2018 r.
28 maja 2018 r.
11 czerwca 2018 r.
18 czerwca 2018 r.

LINK DO PROGRAMU
 

fot. Ola Gąsowska

Galeria zdjęć

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN