Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaMikromusic we Wsoli

2018-02-20
Śpiewają zawsze o czymś i to ważnym, choć nieraz ironicznie, przewrotnie.

Odwiedzili nas w niedzielę, 25 lutego. Pałac pękał w szwach. Ponad trzysta osób delektowało się krystalicznie czytym głosem Natalii Grosiak i oryginalnym brzmieniem gitar Dawida Korbaczyńskiego i Roberta Szydło. Tylko trzy osoby na scenie, a tyle emocji w tej muzyce, tyle wraźeń. 


"Mikromusic to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się̨, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią̨ nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.” – tak wrocławskie trio scharakteryzował „Jazzpress” .


Mikromusic dzięki oryginalnym aranżacjom i umiejętności nawiązywania więzi z publicznością budują na swoich koncertach szczególny mikroklimat. Grają razem od 2002 roku, wydali sześć płyt, w tym trzy DVD koncertowe.
Liderką zespołu jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się̨ w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej.


Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik” i „Oczko” i „Takiego chłopaka”. Na swoim koncie ma też nagrodę Gazety Wyborczej „Warto” za płytę „Sova”.


Zespół napisał muzykę̨ do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Konfident”, do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol oraz do filmu „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza.

We Wsoli zespół zaśpiewał między innymi utwory ze swojej najnowszej płyty „Tak mi się nie chce”.
 

Galeria zdjęć

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN