Wydarzenia : Gombrowicz

WydarzeniaBARD(Z)O interesujący koncert

2018-01-21
Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet BARDO, zaprezentowali w Muzeum Witolda Gombrowicza autorski projekt muzyczny.

Ich kompozycje trudno przypisać do jednego gatunku, bowiem niezwykle oryginalnie łączą śpiew i muzykę klasyczną z elementami elektroniki.
Barbara Kinga Majewska – wokalistka operowa, autorka tekstów, publicystka, stypendystka Ministra Kultury i absolwentka Royal Academy od Music w Sztokholmie ma na swoim koncie m.in. rolę Kławdii w operze Pawła Mykietyna „Czarodziejska Góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, występowała w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej.
Bartłomiej Wąsik jest kompozytorem i aranżerem, współzałożycielem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik, a także laureatem Paszportu Polityki z 2014 roku i „Gwarancji Kultury” przyznawanej przez TVP Kultura. Występował na kilku kontynentach (Ameryka, Azja, Europa), a jego wykonania utworów Chopina po koncertach w Chicago Symphony Hall wzbudzały zachwyt. Pianista współtworzy również ze Stanisławą Celińską projekt „Nowa Warszawa”.
Podczas koncertu we Wsoli artyści wykonują współczesne utwory, w całości skomponowane przez Wąsika do tekstów i głosu Majewskiej. Program ten był jednym z wydarzeń w ramach ubiegłorocznego festiwalu NOSTALGIA w Poznaniu.

Zapraszamy do Muzeum Witolda Gombrowicza
21 stycznia 2018 r., godz. 17.00. Wstęp wolny.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów) o godz. 16.20.
 

Na zdjęciu Barbara Kinga Majewska. Fot. Julia Brodowska
 

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN