Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / Film"Używanie Gombrowicza..." debata w Muzeum Witolda Gombrowicza cz. IV

"Używanie Gombrowicza, czyli co robimy z klasykami?" to tytuł debaty, która odbyła się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli 16 października 2010 r.

Dyskusję poprowadził prof. Jerzy Jarzębski, jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Gombrowicza. W rozmowie uczestniczyli również: Kazimiera Szczuka -- krytyk literacki i historyk literatury z Instytutu Badań Literackich PAN; Anders Bodegard -- szwedzki slawista, tłumacz i znawca Gombrowicza, a także m.in. Szymborskiej i Herberta; Piotr Kłoczowski -- historyk literatury, edytor i eseista, wicedyrektor Muzeum Literatury; Jean -- Pierre Salgas - francuski krytyk literacki, profesor historii i teorii sztuki w École Nationale Supérieure d'Art w Bourges oraz Marian Bielecki -- historyk i teoretyk literatury z Uniwersytetu Wrocławskiego.