Obraz i dźwięk : Gombrowicz

Obraz i dźwięk / Film"Literatura i emigracja" - Wilk, Kruszyński, Świderski w Muzeum Gombrowicza

Reportaż ze spotkania "Literatura i emigracja", które odbyło się 6 października 2013 r. w Muzeum Witolda Gombrowicza w ramach cyklu "Powrót Gombrowicza".

O literaturze emigracyjnej i tworzeniu literatury na emigracji rozmawiali: Mariusz Wilk, Bronisław Świderski i Zbigniew Kruszyński. Rozmowę prowadził Tomasz Tyczyński.

Cykl "Powrót Gombrowicza" przypomina o 50. rocznicy powrotu pisarza z emigracji argentyńskiej do Europy, finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Patronami cyklu są: Instytut Książki, TVP Kultura, Program II Polskiego Radia.