Wydarzenia : Gombrowicz

Wydarzenia37 Radomska Wiosna Literacka i my

2014-04-03
Promocja książki „Gombrowicz i okolice” wydanej przez Muzeum Witolda Gombrowicza odbyła się w ramach 37 Radomskiej Wiosny Literackiej, w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie prowadził prof. Krzysztof Ćwikliński z radomskiego UTH, MWG reprezentowali redaktor książki Dominika Świtkowska oraz Piotr Miękus, który współuczestniczył w przygotowaniu wydawnictwa.

Książka „Gombrowicz i okolice”  podsumowuje pierwszy okres działalności MWG, w której pięciolecie właśnie wkroczyliśmy. Pięciolecie szczególne, bo właściwie od początku pracujemy w warunkach kryzysowych, z niemal symbolicznymi dotacjami na działalność merytoryczną. Przywykliśmy, nie dajemy się i mamy to czarno na białym w tej właśnie publikacji.

W „Gombrowiczu i okolicach” przedstawiamy czytelnikom obszerną dokumentację wydarzeń kulturalnych i intelektualnych, które odbywały się w latach 2009 – 2013 w Muzeum Witolda Gombrowicza. Zorganizowaliśmy ich ponad sto, dając naszej publiczności okazję do spotkań z wartościową kulturą i z jej ważnymi, wielkimi twórcami, już znanymi i uznanymi oraz takimi, którzy w interesujący sposób rozpoczynają swoją twórczość.

Publikację wydaliśmy dzięki dotacji ze środków unijnych w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W konkursach oprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” startujemy zresztą nie po raz pierwszy, zaś nasza centrala – Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza jest z naszego powodu bodaj jedynym polskim muzeum mającym numer identyfikacyjny nadawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponadto publikację wsparli: Jarosław Krzyżanowski, właściciel firmy QFG oraz Marek Bal, właściciel firmy „kratki.pl”. Za pomoc w wydaniu książki dziękujemy również Wydawnictwu Naukowemu Instytutu Technologii Eksploatacji oraz pani Małgorzacie Girtler.

 

 

Fot. Ilona Michalska-Masiarz

Galeria zdjęć

Komentarze

Instytucja współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Logo Mazowsze
  • Logo MKiDN