WydarzeniaPrezentacja rękopisu

2013-10-25
Rękopis prywatnego dziennika autora "Kosmosu" można było przez niespełna dwie godziny oglądać w Muzeum Witolda Gombrowicza. Konwój Biblioteki Narodowej wiozący bezcenny manuskrypt zatrzymał się we Wsoli, by umożliwić ten niecodzienny pokaz.

W piątek, 25 października, w południe rękopis "Kronosu" został przekazany przez Ritę Gombrowicz i Verę Michalski-Hoffman (prezes RN Wydawnictwa Literackiego) w depozyt Bibliotece Narodowej. Dyrektor Biblioteki dr Tomasz Makowski wyraził zgodę, by konwój wiozący cenny rękopis z Krakowa do Warszawy zatrzymał się na krótki czas we Wsoli w Muzeum Witolda Gombrowicza. Wprowadzenie do prezentacji wygłosiła dr Dominika Świtkowska, spontanicznie włączył się w nią również dr Henryk Citko, kustosz z działu rękopisów Biblioteki Narodowej.

fot. Eliza Szwede