WydarzeniaNoc Muzeów 2013

2013-05-17
Tym razem Noc Muzeów połączyliśmy z wydarzeniem z cyklu "Powrót Gombrowicza", którego bohaterem był wydany niedawno „Kronos”, budzący kontrowersje intymny dziennik Witolda Gombrowicza.

Fragmenty „Kronosu” przeczytał Mariusz Bonaszewski, aktor Teatru Narodowego, laureat nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza, m.in. za rolę w przedstawieniu „Błądzenie” wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Jerzego Jarockiego. O intymnym dzienniku Gombrowicza i pracach redakcyjnych nad nim opowiadały: Anna Łabędzka z Uniwersytetu w Rennes, współpracowniczka Rity Gombrowicz oraz Klementyna Suchanow, współredaktorka „Kronosu”. Spotkanie prowadził Tomasz Tyczyński.
Po spotkaniu zaprosilismy na drugą część Nocy - recital piosenki francuskiej. Śpiewał Jan Jakub Należyty, akompaniowali: Dorota Wasilewska – fortepian, Paweł Goleń - kontrabas, gitara, Sławomir Ratajczyk – akordeon.

fot. Eliza Szwede