WydarzeniaPowrót Gombrowicza: spotkanie z Jorge Lavellim

2013-05-16
Jorge Lavelli jest reżyserem „Ślubu” wystawionego w Paryżu w 1963 roku. Była to światowa premiera tego dramatu. Polską prapremierę wyreżyserował nieco wcześniej Jerzy Jarocki, przygotowując studencki spektakl, szybko zakazany przez władze.

Pół wieku po prapremierze „Ślubu” z reżyserem spektaklu, Jorge Lavellim rozmawiał Janusz Majcherek – krytyk i teatrolog. Lavelli opowiadał nie tylko o pracy nad przedstawieniem, niezwykle intensywnej i wyniszczającej emocjonalnie, ale także o trudnej współpracy z Gombrowiczem.

Uczestnicy spotkania mogli również obejrzeć udostępnione nam przez Ritę Gombrowicz telewizyjne nagranie legendarnego spektaklu w wersji prezentowanej w 1964 roku w Berlinie.

fot. Eliza Szwede